Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 117

влажность:

давление:

ветер:

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча гаряча лінія

Головна » Дошка оголошень » Проект "Враховуй різницю"

У категорії оголошень: 1
Показано оголошень: 1-1


В листопаді 2015 року Департамент освіти і науки облдержадміністрації запропонував бажаючим навчальним закладам області взяти участь у реалізації інноваційного освітнього проекту для шкільної молоді «Враховуй різницю» («Долаємо прірву: інструменти для об'єднання розділених громад»), який реалізується в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри Інститутом педагогіки НАПН України та БО «Вчителі за демократію та партнерство». 

Організаційно-методичний супровід проведення навчання педагогічних працівників методики викладання нового предмету забезпечує КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР (регіональний координатор у Запорізькій області співробітник Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Богомолова Н. М.).

В грудні 2015 року ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» подало заявку на участь у проекті.
Цілі проекту передбачають створення і апробацію матеріалів навчального курсу за вибором «Кроки до порозуміння» та імплементацію їх у навчальну діяльність шкіл Дніпропетровської, Харківської, Запорізької та частини Донецької і Луганської областей. Метою курсу є  зменшення вразливості учнів і вчителів до маніпулятивної інформації, розвиток критичного мислення, опрацювання інструментів для громадських обговорень з питань конфлікту і його впливу.

Проект сприятиме розвитку критичного мислення та запровадить сучасні інструменти комунікації, які сприяють більшій згуртованості громади шляхом надання вчителям та учням навчальних матеріалів, що стосуються конкретно конфлікту та перехідного етапу.

Заняття курсу спрямовані на допомогу учням формулювати і захищати власну позицію в обговореннях та дискусіях; виявляти маніпуляцію; бути вправним у спілкуванні в громадах, що зазнали впливу конфлікту; поважати різницю у думках та поглядах; в а також опанувати навички. що сприяють згуртованості родини і громади з огляду на існування різних точок зору.

Програма та матеріали курсу розвивають комунікативні та емпатичні навички, що дозволить особі здійснювати міжкультурну взаємодію, співпрацю, виявляти розуміння «іншості» та терпимість у стосунках, мати критичне мислення щодо соціального конфлікту в Україні.

Згідно наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 18.01.2016 р. №0031 в Запорізькій області з 28 січня по 26 лютого 2016 року проводяться навчання педагогічних працівників навчальних закладів області.

11-12 лютого 2016 року на базі ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей» проводилося навчання педагогічних працівників 23 навчальних закладів заклади міста Мелітополя, Мелітопольського, Веселівського, Приазовського та Якимівського районів методики викладання нового предмету. Наше училище представляла заступник директора з навчально-виховної роботи Іванова Н.А., яка після навчання має провести протягом березня-квітня відповідні заняття з учнями та надати узагальнену інформацію координатору проекту.

Педагоги, які пройшли навчання, вважають цей курс актуальним тому, що саме діти та молодь найбільш чутливі до прийняття та осмислення умов сьогодення; він сприяє порозумінню різних верств населення у громаді та інтегрує в життя нові методи та способи спілкування з людьми, поводження з інформацією. Учні, які вступають до навчання в ПТНЗ (особливо ті, які приїжджають на навчання з інших населених пунктів), як ніхто інший потребують відповідних знань та навичок.

Зміст та завдання посібника спрямовані на формування в учнів здатності використовувати здобуті знання у життєвих ситуаціях для вирішення різноманітних проблем, а надані рекомендації щодо використання інтерактивних вправ сприяють формуванню в учнів вмінь та навичок ефективного спілкування.

Педагоги - учасники занять висловили подяку організаторам та тренерам  за високий рівень підготовки та проведення занять.

«Враховуй різницю» - це відповідь на виклики перед нашим суспільством сьогодні, в умовах конфлікту та перехідного етапу. Ключова ідея: різноманітність —ресурс для розвитку.


Заступник директора з НВР
Іванова Н.А.

Проект "Враховуй різницю" | Просмотров: 1019 | Дата: 16.02.2016

Останні новини та оголошення


Національна дитяча гаряча лінія