Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 117

влажность:

давление:

ветер:

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча гаряча лінія

Методична робота

      Реформуванню професійної освіти сприяє методична робота в ПТНЗ. Це цілісна система взаємопов'язаних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації, професійної майстерності кожного викладача та майстра виробничого навчання, на вдосконалення навчально-виховного процесу, що ґрунтується на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-виховного процесу.

    На сучасному етапі розвитку освіти, безумовно, провідне місце належить інформаційним технологіям. Оволодіння умінням використовувати комп'ютерну техніку для отримання інформації, удосконалення навчально-виховної, навчально-виробничої роботи закладу на основі комп'ютерно- орієнтованих технологій є ознакою сучасного закладу освіти.

      Але значна увага приділяється останнім часом і гуманізації освіти, тобто  вихованню  в стінах училища не тільки грамотного фахівця, а і толерантної, вихованої людини. Саме тому, проблемна тема, яку обрав колектив :

"Педагогічне забезпечення процесу формування толерантності в умовах сучасної системи освіти. "  

    Система методичної роботи в училищі будується таким чином, щоб створити належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника. Структура методичної роботи органічно поєднує розгляд основних методичних проблем педагогічними радами, науковий пошук предметних комісій та творчих груп із вивчення, впровадження ефективних освітніх технологій, тісну співпрацю викладача, майстра виробничого навчання, учня та їхніх батьків. Організація методичної роботи В ДНЗ  "Мелітопольське ВПУ" має таку структуру:   

  

    

               

Планування методичної роботи

    План методичної роботи складається на поточний навчальний рік і спрямовується на поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки педагогічних кадрів навчального закладу.

    У ньому мають бути відображені результативність і підсумки методичної роботи за попередній навчальний рік, зокрема, стан виконання навчальних програм, рівень і якість навчальних досягнень учнів тощо.

    План має містити завдання методичної роботи на поточний навчальний рік, основні напрями роботи, що випливають із аналізу стану навчально-виховного процесу і стану освіти в навчальному закладі, а також перелік засідань методичних комісій

     План методичної роботи може бути складений також за блочно-модульним принципом, що містить три напрями (блоки) його діяльності: пізнавальну, тематичну та узагальнюючу.

    Плани методичної роботи з педагогічними кадрами та їх реалізація, як і вся система заходів методичного характеру, мають бути максимально спрямовані на формування професійно-педагогічної та соціально-психологічної культури педагогів, розширення і поглиблення знань, продукування ними нових педагогічних ідей, технологій навчання та виховання в сучасних умов , а   усі форми організації методичної роботи підпорядковані головній меті: надавати дієву практичну допомогу інженерно-педагогічним працівникам, сприяти підвищенню педагогічної майстерності та їх творчого зростання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні новини та оголошення


Національна дитяча гаряча лінія