Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 118

влажность:

давление:

ветер:

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча гаряча лінія

Організація соціального захисту учнів кожного навчального року розпочинається з аналізу контингенту груп, складання соціального паспорту, визначенням напрямків роботи з окремими категоріями учнів, залучення учнів до позаурочної зайнятості, участі у громадському житті групи та училища, до участі у гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях та предметних гуртках. Соціальний склад учнів училища щороку змінюється, але щороку є певні соціальні характеристики, згідно яких можна краще спланувати та організувати роботу щодо їх соціального захисту та адаптації до навчання в училищі. Так з 2011 по 2013 роки кількість учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування не дуже змінювалась: 30-33-31 відповідно; напівсиріт: 59-36-31; учнів з інвалідністю: 3-4-4; з вадами розумового розвитку: 17-37-35. Для учнів, які не мають житла в місті надається можливість мешкання у гуртожитку училища, за ці роки в гуртожитку мешкали 71-71-77 учнів відповідно. В гуртожитку училища створені сприятливі соціально-побутові умови: організовано постійне холодне та гаряче водопостачання, є душові кімнати, санвузли, кухні, кімната для самопідготовки, телевізійна, музейна кімната. Для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та за можливістю для учнів, що мешкають у гуртожитку, організоване гаряче харчування в їдальні училища. З учнями, які мешкають в гуртожитку, працюють вихователь, комендант, психолог, чергові, паспортист, в нічний час чергує працівник служби охорони. Вихователем гуртожитку на основі загального плану виховної роботи складається план виховних заходів для учнів, що мешкають в гуртожитку, обирається Рада гуртожитку як початкова ланка самоорганізації учнівської молоді для вирішення соціально-побутових питань, питань організації свого вільного часу, дозвілля, тощо. Постійно проводяться виховні та спортивно-розважальні заходи як в самому гуртожитку так і учні, які мешкають в гуртожитку активно залучаються до участі у загально училищних виховних заходах. Щотижнево проводяться рейдові відвідування гуртожитку представниками адміністрації училища, членами батьківського комітету, представниками учнівського самоврядування з метою моніторингу та подальшого покращення санітарно-побутових умов проживання у гуртожитку. Учні, які беруть активну участь у громадському житті гуртожитку, заохочуються преміюванням рішеннями стипендіальної комісії училища. Медичне обслуговування учнів здійснює медична сестра, в обов’язки якої входить своєчасний контроль за станом здоров’я учнів, проходження необхідних медоглядів та комісій, співпраця з Клінікою, дружньою до молоді, участь в профілактичних заходах щодо збереження та пропаганди здорового способу життя.

Робота з батьками в училищі спрямована на максимальне залучення сім’ї до спільного процесу виховання та навчання учнів. Щороку у вересні проводяться загально училищні батьківські збори, обирається батьківський комітет у кожній групі та загально училищний батьківський комітет, представники якого входять до складу багатьох колегіальних органів, які займаються втіленням в життя плану роботи училища: комісії з профілактики правопорушень серед учнів, стипендіальної комісії, атестаційної комісії, беруть участь у засіданнях педагогічної ради закладу, ради гуртожитку тощо.

Організація роботи учнівського самоврядування в училищі проводиться шляхом обрання Ради учнівського самоврядування, яка очолюється головою та складається з відповідних секторів за основними напрямками діяльності: інформаційна робота, правова освіта, екологічна освіта, здоровий спосіб життя, благодійні проекти. Рада учнівського самоврядування щороку розробляє план своєї роботи з усіх напрямків, активно працює над втіленням в свою роботу сучасних технологій, нових форм та методів роботи, так підтримується сторінка ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» у соціальній мережі «Контакт», щотижня видається стінгазета з новинами про актуальні події в житті училища, міста, держави. Робота учнівського самоврядування в училищі спрямована на здійснення учнівською громадою своїх прав, обов’язків та ініціатив через прийняття рішень, їх втілення у життя за допомогою власних ресурсів та співпраці з адміністрацією. Самоврядування дає можливість учням самим навчитися вирішувати питання, що їх турбують.

 

Останні новини та оголошення


Національна дитяча гаряча лінія