Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 114

влажность:

давление:

ветер:

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Національна дитяча гаряча лінія

ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» створене як середнє професійно-технічне училище наказом Державного комітету УРСР з ПТО від 15 травня 1984 р. № 113, з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робочих кадрів з одержанням середньої освіти для Мелітопольського заводу тракторних гідроагрегатів. У зв'язку з проханням базового підприємства про організацію підготовки робітників високої кваліфікації наказом Міністерства освіти України від 21.01.1991 року № 15 училище було реорганізовано зі СПТУ у ВПУ. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.1997 №526 та відповідно до наказу Міністерства освіти України від 04.06.1997 №182 Вище професійне училище №40 та професійно-технічне училище №18 були ліквідовані та на їх базі наказом управління освіти Запорізької ОДА від 09.06.1997 №109 було створене спеціалізоване Вище професійне училище №40 м. Мелітополь.

Наказом МОН України від 29.06.2010 № 643 «Про вдосконалення мережі ПТНЗ Запорізької області» ВПУ № 40 м. Мелітополь перейменовано у Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище».

ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» розміщено на території площею 3,5 га. Училище є власником типового комплексу. Навчально-виховний процес в училищі проводиться в трьох будівлях а саме:

-       навчальний корпус №1 (триповерховий), до складу якого входять навчальні кабінети, лабораторії, спортивний та тренажерний зали, педагогічний кабінет, методичний кабінет, актова зала, бібліотека, читальна зала, їдальня, буфет, адміністративні приміщення;

-       навчальний корпус №2 (двоповерховий), до складу якого входять: навчальні кабінети, лабораторії, навчально-виробничі майстерні;

-       гуртожиток, в якому розташовані медичний пункт, навчально-виробничі майстерні, адміністративні приміщення.

Також ВПУ має майно що знаходиться за адресою: навчальний корпус, гараж, господарські приміщення - м. Мелітополь, вул. О.Невського, 18; майстерні, спортивний зал -  м. Мелітополь, вул. О.Невського, 23; гуртожиток - м. Мелітополь,  вул. О.Невського, 27.

Загальна площа усіх приміщень становить 14160,1 м2, з яких у навчальних цілях використовується 12652,72 м2. Орендованих навчальних та соціально-побутових приміщень навчальний заклад не має.

Приміщення, що розташовані за адресою м. Мелітополь, вул. Гагаріна, 6 розраховані на проектну потужність - 480 місць, загальна потужність – 720 місць.

Гуртожиток  - розрахований на - 75 місць.

Діяльність  ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»

ВПУ веде підготовку кваліфікованих робітників відповідно до ліцензії, наданої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за рішенням Державної акредитаційної комісії серія АД № 041396 від 25.05.2012 р., протокол № 96 (наказ МОН України від 01.06.2012 р. №2117-Л) в межах ліцензованих обсягів.

Училище здійснює підготовку учнів за професіями:

 • Верстатник широкого профілю;
 • Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка);
 • Живописець;
 • Перукар (перукар-модельєр);

Основними підприємствами-замовниками робітничих кадрів ВПУ є:   ТОВ «ГІДРОСИЛА МЗТГ», виробничий підрозділ «Мелітопольський моторний завод» ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», ТОВ «ТАРА», ТОВ «ГІДРОСИЛА-ТЕТІС», ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ», ТОВ «Торгівельний дім – Мелітопольська агропромислова компанія», ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин», ТОВ «Мелітопольські теплові мережі», ПП «Олександр», Палац дитячої та юнацької творчості м. Мелітополь, ФОП Жилінська Н.М., перукарні «Катрін», «Мадумазель» та інші.

Для забезпечення співробітництва між навчальним закладом та підприємствами  продовжується робота з представниками підприємств з питань працевлаштування та адаптації учнів у трудових колективах в сучасних умовах, надання оплачуваних місць для проходження виробничого навчання та практики, виконання робіт на сучасному обладнанні і вивчення передових технологій.

Викладацький склад

В навчальному закладі працюють висококваліфіковані кадри з великим стажем та досвідом роботи. Керівний та педагогічний склад ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» сформований відповідно до штатного розпису.

В училищі працює 38 педагогічних працівника, з них: 3 – керівних кадри, методист, старший майстер, 12 майстрів виробничого навчання, 16 викладачів, вихователь, практичний психолог, соціальний педагог, керівник фізичного виховання і 2 керівника гуртка. Всі педагогічні працівники за рівнем кваліфікації, базової освітою та досвідом педагогічної роботи відповідають займаним посадам.

Станом на 01.01.2015 мають кваліфікаційну категорію:

 • «спеціаліст вищої категорії» - 12 осіб, з них 10 осіб -  мають педагогічне звання «старший викладач»;  
 • «спеціаліст першої категорії» - 7 осіб;
 • «спеціаліст другої категорії» - 2 особи;
 • «спеціаліст» - 2 особи.

Серед майстрів виробничого навчання мають педагогічне звання та тарифний розряд:

 • «Майстер виробничого навчання першої категорії» - 3 особи;
 • «Майстер виробничого навчання другої категорії» - 1 особа;
 • 12 тарифний розряд – 5 осіб;
 • 11 тарифний розряд – 5 осіб;
 • 10 тарифний розряд – 1 особа;
 • 9 тарифний розряд – 1 особа.

Періодично, відповідно до графіка попереднього планування проходження курсів підвищення кваліфікації та стажування педагогічними працівниками ДНЗ «Мелітопольське ВПУ», який складено на 5 років, всі керівні та педагогічні кадри проходять чергову курсову підготовку на базі  КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР або його філії, а майстри виробничого навчання, крім того, проходять стажування на підприємствах міста.

 

Останні новини та оголошення


Національна дитяча гаряча лінія